środa, 12 marca 2014

Przezwyciężanie problemów

Witajcie!
Natłok zajęć nie daje żyć spokojnie oraz nie pozwala mieć chociaż chwili na relaks. Nawet, jeżeli mam chęć zrobić coś ponad to, co muszę, to już wczesnym wieczorem nuży mnie sen. Codzienne wstawanie wcześnie rano, żeby zdążyć na zajęcia, zabiera mi resztki energii. A dopiero się zaczęło!
Dlatego dzisiejszy temat posta to przezwyciężanie problemów.
O tym, że kłopoty lubią się mnożyć, wie chyba każdy. A że z natury jestem pechowcem, to na pewno nie umknęło to mojej uwadze. Jak poradzić sobie z nagłą falą kłopotów? Ciężko stwierdzić.
Mówiąc tu o kłopotach, mam na myśli te poważne oraz te o mniejszej wadze, tak jak setki ważnych spraw do załatwienia, których nikt za nas nie zrobi, czy po prostu natłok zajęć w szkole.
Dla mnie chwila odpoczynku dla umysłu to moment, w którym myślę o wakacjach, ciepłych krajach, skąpych ubraniach, morzu, piasku, zabawie, beztrosce. Po prostu marzenia i snucie planów na przyszłość :) To nastraja mnie pozytywnie.
Pamiętam jak w zeszłe wakacje wybrałam się do Włoch i w wynajętym przez nas mieszkaniu wisiała, oprawiona w ramkę, dekoracyjna kartka z prawami Murphy'ego. Myślę, że i ona podnosi nas trochę na duchu i gdy przeczytamy ją choć raz, mogę się założyć, że przy następnej okazji, przypomnimy sobie o jej treści i uśmiechniemy się nawet z balastem problemów na plecach. Nie powiemy: "kurczę, znowu mi się to przytrafiło! Ja to mam pecha..."

PRAWA MURPHY'EGO

1. Jeżeli coś może się nie udać, to nie uda się na pewno.
2. Jeśli wróg jest w zasięgu, Ty również.
3. Jeżeli wydaje Ci się, że wszystko jest w porządku - na pewno coś przeoczyłeś.
4. Światełko na końcu tunelu to tylko reflektory nadjeżdżającego pociągu.
5. Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, to na pewno to zepsujesz.
6. Ten, co się waha - zwykle ma rację.
7. Do wszystkich znanych reguł istnieją wyjątki, które są liczniejsze od reguł.
8. Za długi element odpowiednio wymierzony i przycięty na miarę zawsze okaże się za krótki.
9. Trudne problemy pozostawione same sobie, staną się jeszcze trudniejsze.
10. Druga kolejka jest zawsze szybsza.
11. Każdy może ustalać nową regułę.
12. Prowizorka zawsze okazuje się najtrwalsza.
13. Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej ;)

Myślę, że kluczem do sukcesu jest niepoddawanie się i nadzieja, że będzie lepiej. To samo tyczy się ćwiczeń. Jeśli nie zaczniemy myśleć o nich pozytywnie, nigdy nie będzie nam się chciało ich robić. Parę skłonów i przysiadów przed i po śnie jest lepsze, niż nic.
Poza tym - zdrowie. Istnieje naprawdę wiele historii o ludziach, którzy mimo chorób i upośledzeń ćwiczą, by być lepszym niż są na daną chwilę. Robią większe postępy od niejednej zdrowej, młodej dziewczyny. Potrafią zadziwiać lekarzy, od których dawno temu słyszeli, że nie da się zrobić nic więcej. A to wszystko to nieprawda. Każdy ustala swoje reguły, każdy wie swoje i każdy dąży do spełniania siebie i swoich marzeń. A przynajmniej powinien.
A Wy? Dążycie do bycia lepszym? Staracie się przeciwstawiać problemom czy dajecie im za wygraną?
22 komentarze:

 1. Dla mnie najlepszym sposobem na wszystkie problemy jest rozmowa z kimś, kto mnie zrozumie i pocieszy. I wszystkie kłopoty znikają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Codziennie walczę z chorobą i to jest dla mnie wielka wygrane,bo nie dam się jej :) Jestem pełna energii,nie smucę się. Ciągle działam,marzę jestem spełniona i szczęśliwa MIMO WSZYSTKO :)

  Pozdrawiam

  biszkopcik86.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie praktycznie zawsze szklanka jest do połowy pusta ;) Wiem, że takim myśleniem działam na swoją niekorzyść ale rzec by można, że 'ten typ tak ma' :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ile ja bym dała za takie ładne ciałko. póki co czekam na rozwiązanie a potem po 6 tygodniach zaczynam treningi aby móc osiągnąć chociaż minimalny efekt do lata. świetnie że zamieściłaś to prawo. warto chyba mieć taki dekalog przy sobie :) prosiłabym o pomoc, zajrzyj do mnie i poklikaj w banery sheinside lub firmoo :) wyświetlają się na stronie głównej. pozostacsoba.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Od rana 'prześladuje' mnie jeden z wykładowców. Wchodzę tu a tu co? PRAWA MURPHY'EGO! Niby nic, ale on potrafi opowiadać nimi godzinami Wracając do tematu, wszystko zależy od skali problemu, ale najważniejsze to nie poddawać się i szukać rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawa Murphy'ego przeczytałam kilka lat temu i od tego czasu wciąż mi się przypominają w określonych sytuacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nice blog dear =) I am your new follower , check out my blog I hope u can follow back =)
  http://obsessionwithfashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. ja unikam negatywnego myślenia :) i negatywnych ludzi wokół siebie

  OdpowiedzUsuń
 9. nie zgadzamsię z prawem 9; czasami jest tak, że kiedy mam za dużo problemów, zajmuje sie jednym ,a inne zostawiam same sobie i jakoś same się naprawiają.
  w sumie daze do bycia lepszą, ale nie dołuje się, gdy mi się to nie udaje. akceptuje siebie taką jaka jestem i wiem ,że ludzie wokół mnie też mnie akcpetują :)

  Zapraszam Cię na konkurs od rosewholesale: http://drugsareheaven.blogspot.com/2014/03/rosewholesale-giveaway.html

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo przydatny post, na pewno każdy coś z niego wyciągnie, przemiany są świetne, najwazniejsze to wierzyć w siebie i lepsze jutro! zapraszam :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedy zaczynałam ćwiczyć było mi naprawdę ciężko, ale obiecałam sobie, że mimo wszystko nie poddam się. I po miesiącu już nie mogłam żyć bez ćwiczeń :)

  OdpowiedzUsuń
 12. czasem zdarza mi się myśleć negatywnie ale szybko staram się zmienić to nastawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. jakie metamorfozy.ostatnia podoba mi się najbardziej;):)

  OdpowiedzUsuń
 14. jej chciałabym już tak wyglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. wow, świetne metamorfozy ! Dają kopa do dalszego działania : )
  buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 16. Punkt 13 wbrew wszystkiemu brzmi optymistycznie:D

  OdpowiedzUsuń
 17. great motivation post! check out my new post, and if you can click some links that would be great ^.^

  http://styleoutbyjasmina.blogspot.com/2014/03/sheinside-wishlist.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Takie inspiracje działają niezwykle motywująco!

  OdpowiedzUsuń
 19. Wow, ale metamorfoza! jestem pod wrażeniem! ;)

  OdpowiedzUsuń