wtorek, 11 listopada 2014

Fitomento - poznawaj, planuj, ćwicz!


Jakiś czas temu wystartował kolejny serwis dla osób aktywnych fizycznie - Fitomento. Lubię takie "nowości", dlatego nie zastanawiając się długo, założyłam tam konto. Co prawda na pierwszy rzut oka strona nie zachwyciła mnie swoją szatą graficzną, ale jak to mówią - nie ocenia się książki po okładce ;)

Na portalu znajdziemy przede wszystkim bazę ćwiczeń. To dobra opcja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z treningami na własną rękę lub dla tych, którzy chcę urozmaicić treningi o coś nowego. Każde z ćwiczeń pokazane jest na filmiku. Dla mnie to ogromny plus, bo czasem, szczególnie na początkach mojej przygody z ćwiczeniami, nie zawsze rozumiałam co dokładnie mam zrobić po samym opisie słownym.

Po zapoznaniu się z pojedynczymi ćwiczeniami możemy przejść do tworzenia treningów. Mamy do dyspozycji wybór jednego z przykładowych treningów, treningi innych użytkowników lub sami możemy stworzyć takowy plan treningowy. Po wykonaniu ćwiczeń zaznaczamy, że trening został wykonany. Możemy go odnaleźć później w naszym kalendarzu, a każde z ćwiczeń daje nam punkty. Pozwalają nam one ścigać się z innymi w rankingu lub dla samych siebie porównywać w jakich dniach "działo się" najwięcej.

Jeżeli chcemy, nasza aktywność zostanie umieszczona na głównej stronie Fitomento. Inni użytkownicy mogą nas dopingować, klikając słynne "lubię to!". Możemy zapraszać innych do znajomych, aby być na bieżąco z ich treningami, motywować się, pomagać. To dobry sposób na dzielenie się osiągnięciami ze znajomymi!

Mając jakiś problem, pytanie, radę dla innych, mamy do dyspozycji forum dyskusyjne. Niestety jak na razie odzew na nim nie jest zaskakująco duży, może z czasem kiedy pojawi się więcej osób, będzie lepiej.

Mnie osobiście na stronę codziennie przyciąga wspomniana wcześniej baza ćwiczeń. Uzupełnianie treningów jeszcze nie do końca mnie przekonało. Zazwyczaj tłumaczę się tym, że szkoda mi czasu, ale to pewnie dlatego że na razie wykonuję wcześniej już ustalone plany, które mam rozpisane gdzie indziej. Mimo wszystko zachęcam Was do rejestracji, może dzięki większej ilości użytkowników każdemu z nas będzie się tam przyjemniej działało :)

8 komentarzy:

 1. Grunt to ruch ! :)
  Zapraszam do siebie:)Najlepszy sklep internetowy nie tylko związany ze sportem :) www.twojstyl24.pl.tl

  OdpowiedzUsuń
 2. skończę swój trening to wypróbuję :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście fajna sprawa dla początkujących ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie trzeba zapoznać się z tą stroną!

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie nie dokońca przekonali, ale wierzę, że dla niektórych to będzie pomocna strona

  OdpowiedzUsuń
 6. Super :)
  http://fitella.blogspot.com/
  Zapraszam serdecznie na mojego bloga :)
  Zdrowa żywność ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne takie wspólne motywowanie.
  Tylko wszędzie nie można być aktywnym.

  OdpowiedzUsuń