wtorek, 29 października 2013

Fit dojrzałość

Przeglądając internet trafiłam na instagram pewnej kobiety. Zachwyciła mnie jej sylwetka, więc po krótkich poszukiwaniach trafiłam także na jej stronę oraz tublr'a. Nie byłoby w tym nic dziwnego, przecież sporo kobiet jest "pośladkową motywacją" dla tych zaczynających przygodę z fitnessem, jednak jest w niej coś wyjątkowego. Chodzi o fakt, iż Chicken Tuna ma... 45 lat! Pracę nad sobą zaczęła w wieku 23 lat i kontynuuje ją do teraz. Niejedna nastolatka mogłaby jej jedynie pozazdrościć wyglądu i kondycji.

Jej strona (http://chickentuna.com) jest jedną wielką motywacją. Laura - takie jest jej prawdziwe imię - opisuje także swoje początki z fitnessem. Zaczęło się od kupna sprzętu cardio do domu, którego używa do teraz (przez 20 lat!).Przygodę z treningiem siłowym zaczęła dopiero później i przyznaje, że żałuje iż nie zrobiła tego wcześniej. Jednak najważniejsza według Laury jest zdrowa dieta, o której wciąż przypomina. Kalkulatory żywnościowe mogą nam pomóc, lecz nie powinniśmy się nimi w pełni kierować.

"You won't see any results if you don't follow the food plan, and you won't see any results if you eat lots of crap along with it."

Ważny cytat, który powinien trafić do kogoś. Choćbyśmy nie wiem ile się starali i ćwiczyli, nie zmieniając diety nic nie osiągniemy, nie zobaczymy rezultatów.


Laura umieszcza swoje przykładowe plany diet, czy wyzwania, jakie właśnie prowadzi (m.in. squat challenge), jednak największym motywatorem dla każdego są zdjęcia jej sylwetki.


Wszystkie zdjęcia pochodzą z Instagramu ChickenTuna

Osobiście jestem pod wrażeniem i w życiu nie powiedziałabym, że Laura ma 45 lat. Mam nadzieję, że zarówno moja jak i Wasza przygoda ze zdrowym trybem życia potrwa jeszcze dłużej i udowodnimy, że Polki są najpiękniejsze, a przy okazji w pełni zdrowe i fit! :)

21 komentarzy:

 1. cooo?45 lat ?haha ja też będe tak wyglądać XD .Piękna kobieta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również jestem w szoku:)

   Usuń
 2. Mega motywacja :D A niektóre nastolatki( i nie tylko) powinny brać z niej przykład i nie spędzać tyle czasu przed kompem.
  A co do odżywiania to racja, mówię na własnym przykładzie. Nawet najintensywniejsze treningi nigdy nie wygrają ze złym odżywianiem

  OdpowiedzUsuń
 3. ma piękne ciało :D chciałabym tak wyglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej:) Co do kosmetyków które użyłam do make-upu o ktory pytałaś napisałam Ci pod Twoim komentarzem na moim blogu :):) Mam nadzieję, że coś się przyda;)

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam nie mogłam uwierzyć ze ma 45 lat.ona jest niesamowita.takie ciało w takim wieku.jest dla mnie motywacją bo w każdym wieku można być fit:):)

  OdpowiedzUsuń
 6. ma niesamowicie pięknie i równo zarysowane skośne mięśnie brzucha, po cichu się przyznam, że też mi się takie marzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. rany ona wygląda lepiej niż nie jedna 20 i 30latka

  OdpowiedzUsuń
 8. jestem pod wrażeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 9. No zawstydziła mnie kobietka... Ja mam 27 lat i nawet w połowie nie wyglądam tak dobrze... Ale teraz czuję się zmotywowana bardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 10. wierzy się nie chce! pozazdrościć determinacji! samodyscypliny! wytrwałości.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurczee...Takie ciało w takim wieku.. tylko pogratulować :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie nastolatki powinny brać przykład. Dobrze, ze teraz zapanowała moda na zdrowy i aktywny tryb życia, może faktycznie nasze społeczeństwo zacznie o siebie bardziej dbać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkie nastolatki powinny brać przykład. Dobrze, ze teraz zapanowała moda na zdrowy i aktywny tryb życia, może faktycznie nasze społeczeństwo zacznie o siebie bardziej dbać.

  OdpowiedzUsuń