poniedziałek, 29 kwietnia 2013

ABT - Abdominal, Buttocks, Thighs

Czyli ćwiczenia na płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe biodra. Czy to naprawdę działa?

Wymienione wyżej atuty kobiecej budowy ciała są celem każdej dbającej o swoje zdrowie dziewczyny. Bo która z nas nie chciałaby pochwalić się latem na plaży nienagannie płaskim brzuchem?

Droga do sukcesu nie jest prosta. Podejrzewam, że najtrudniejszym etapem jest wyjście z domu i wizyta w klubie fitness. Prawdą jest również, że takie ćwiczenia można wykonywać w domowym zaciszu z płytą DVD, ale to nigdy nie odda tego, co spotka nas na sali fitness'u. Nie chodzi tu o poziom, ale o motywację do ćwiczeń, żeby przypadkiem zbyt szybko się nie poddać ;) Trener zajęć ABT z pewnością będzie potrafił wzbudzić w nas chęć do dokończenia ćwiczenia, nawet jeżeli w naszych głowach pojawi się myśl: "nie, nie dam rady, nie ma opcji". Okaże się, że potraficie więcej niż się spodziewacie!


O   c o   c h o d z i ?
Ćwiczenia ABT są doskonałą metodą na pozbycie się cellulitu, zwiększenie swoich możliwości fizycznych, znacznej poprawy kondycji, wydłużeniu mięśni, ujędrnieniu dolnych partii ciała. Ćwiczenia są proste, ale wymagają skupienia, koordynacji (której również można się nauczyć podczas zajęć) i techniki. Dlatego też wizyta w klubie fitness jest taka ważna - należy poznać technikę, by móc ćwiczyć samemu w domu.

J a k i e   ć w i c z e n i a ?
Zakres aktywności jest bardzo duży. Tak naprawdę rodzaj ćwiczeń zależy od inwencji trenera. W prowadzeniu zajęć pomagają takie atrybuty jak stepy, piłki, ciężarki, gumy. Pierwszym etapem jest rozgrzewka. W moim przypadku był to krótki układ choreograficzny złożony z podstawowych kroków fitness'u do rytmu energicznej muzyki. Dziewczyny bez dobrze rozwiniętej koordynacji ruchowej - nie przejmujcie się, to tylko parę powtarzających się kroków ;)
Kolejną częścią jest etap wytrzymałościowy. To tutaj męczymy się najbardziej. Kasia z siłowni Pure we wrocławskiej Renomie zaproponowała nam ćwiczenia z użyciem stepów i pięciokilogramowego ciężarka. Algorytm ćwiczenia był następujący: na dwóch nałożonych na siebie stepach wykonywane były kroki w górę i w dół, a ciężarek należało trzymać nieustannie przed sobą. Po pewnym czasie z pięciu kilogramów, zrobiło się jakby ze dwadzieścia... :) Po tym ćwiczeniu od razu poczułam swoje mięśnie na udach i pośladkach, a więc skoro boli to znaczy, że coś się dzieje, akurat w tym przypadku same pozytywy ;)
Następnie po dużym wysiłku fizycznym, rozłożyłyśmy maty i zakończyłyśmy trening rozciąganiem, kombinacjami brzuszków do spokojnej muzyki i przy przygaszonym świetle. Idealny sposób na uspokojenie kołatającego serca i drgających mięśni nóg ;)

C z e g o    n a l e ż y   s i ę   s p o d z i e w a ć ?
Po prawidłowo wykonanych ćwiczeniach i zaangażowaniu oraz wytrzymałości w dokończeniu każdego ruchu zyskamy bardziej napięty brzuch. Zakwasy po tak dużym wysiłku są rzeczą nie do uniknięcia, jeżeli od dłuższego czasu nie praktykowałyśmy takich ćwiczeń. Co więcej, zauważyłam poprawę kondycji. Należy jednak pamiętać, że nie każdy od razu zauważy jakiekolwiek efekty. Osoby, które nie ruszają się za wiele będą musiały popracować troszkę dłużej. Pamiętajcie, że po kroku do sukcesu to droga najkrótsza. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce, bo możemy się na tym spalić. Małymi krokami do dużych skoków.

Reasumując, jak najbardziej polecam ćwiczenia ABT. W szczególności dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym trybem życia i sportem. Trening ABT proponowany jest także dla ludzi, którzy pływają, jeżdżą na rowerze, nartach, snowboardzie, łyżwach, biegają i wiele, wiele innych.

PS Dziękujemy wszystkim komentującym i obserwującym :) Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące tematyki bloga, zapraszamy do zamieszczania ich oraz Waszych sugestii w komentarzach.
Miłego wieczoru! :)

4 komentarze:

  1. kiedyś byłam w klubie na takich zajęciach i dostałam niezły wycisk :)

    OdpowiedzUsuń
  2. trzeba zaglebic sie w te cwiczenia, dzięki za cynk ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. mogłabyś jakiegoś linka podesłac na te ćwiczenia :>

    OdpowiedzUsuń